دندانپزشکی کودکان - دندانپزشکی اطفال - لبخند کودک من

کلینیک دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی لبخند کودک من به سرپرستی خانم دکتر لیلا کرایه چیان (دندانپزشک اطفال) ، دستیاران مجرب و آموزش دیده ، ایجاد فضای مناسب جهت گروه سنی اطفال ونوجوان ( استفاده از تکنیک های درمان بدون درد ، استریلیزاسیون پیشرفته ، محیطی بسیار آرامش بخش ودلنشین برای کودک ، برخورد بسیار دوستانه وایجاد روابطی صمیمی با کودک ، وجود اتاق بازی وسرگرمی ، اتاق جایزه و......) امکان انجام موفق کلیه درمانهای کلینیک دندانپزشکی اطفال و نوجوان را دارد
کلینیک دندانپزشکی اطفال

درمان به روش دندانپزشکی در خواب (سدیشن)

یکی از روشهای نوین وبسیار ارزشمند کلینیک دندانپزشکی لبخند کودک من ، درمان به روش دندانپزشکی درخواب می باشد که درمان پیشنهادی برای کودکان بسیار مضطرب وناهمکار وهمچنین کودکان ناتوان ذهنی ، حرکتی است که در این مرکز زیر نظر اساتید مجرب دانشگاه انجام می گردد
درمان  به روش دندانپزشکی در خواب (سدیشن)

مطب دندانپزشکی لبخند کودک من

در مطب دندانپزشکی لبخند کودک من کلیه درمانهای دندانپزشکی اطفال ونوجوان از قبیل ترمیم دندانهای شیری ، دندانپزشکی ترمیمی دائمی ، عصب کشی دندانهای شیری ، عصب کشی دندانهای دائمی ، روکش دندانهای شیری ودائمی ، انواع فضا نگهدار ها ، فلوراید تراپی ، فیشور سیلنت ، انجام کلیه درمانهای ارتودنسی ( متحرک و ثابت ) ، درمان کودکان ناهمکار وناتوان ذهنی وحرکتی ( بروش دندانپزشکی در خواب ) انجام می پذیرد
 مطب دندانپزشکی لبخند کودک من

دندانپزشکی آزاد ، دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی آزاد ، دندانپزشکی ترمیمی

آفت دهان

آفت دهانهمه چیز در مورد آفت دهان

مقاله علمی مرکز دندانپزشکی لبخند کودک من

-          بیماری که بسیار درد ناک است و راه درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

-          بیماری همراه با نشانه های ظاهری

-          محل ایجاد بر روی پایه لثه و روی لب و بر روی زبان

-          زخمی به شکل دایره ای بصورت سطحی و سفید و یا زرد رنگ با دایره ای قرمز

این بیماری یک بیماری شایع در بین افراد است که از رژیم قضایی نامناسب در طول روز استفاده می کنند، این بیماری علاوه بر تاثیر رژیم غذایی بر ژنتیک افراد هم بستگی دارد. افرادی که ژنتیک انها مستعد این بیماری است بیشتر با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. این بیماری در تمام سنین بروز می کند ولی شیوع ان در سنین بعد از 10 سالگی است.

از انجاییکه هیچ راه درمانی برای این بیماری شناخته نشده است ولی ازمایش نشان داده است که مصرف مواد غذایی همچون گلوتن گندم، فلفل، لیمو، اب لیمو، پرتقال، گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی، توت‌فرنگی، شکلات ، گردو و همچنین بادمجان در تشدید این بیماری بسیار تاثیر گذار است.

این بیماری اغلب به دلیل کمبود ویتامین هایی همچون B12 و اهن بوجود می اید، با این وجود مصرف مکمل های دارویی به هیچ وجه توصیه نمشود و برای درمان موثر نخواهد بود و فقط می توان با رژیم غذایی که این ویتامین ها را دارا می باشند برای درمان استفاده کرد.

مواد غذایی که دارای این ویتامین ها هستند می تواند به غذاهای با گوشت قرمز کم چرب و سیب و خرمالو اشاره کرد. خواص موجود در انار نیز برای درمان این بیماری تاثیر مثبتی دارد.

افرادی که از این بیماری رنج می برند نباید از غذاهای تند و غذاهایی با بافت سخت استفاده نمایند، این نوع غذاها باعث تحریک بیماری و افزایش زخم های دهانی می شود.

نکته قابل توجه در این نوع بیماری این است که در افرادی که بیش از دوبار در ماه دچار زخم دهانی می شوند حتما باید به پزشک مراجعه نماید زیرا برخی بیماری‌های روماتولوژی به صورت زخم‌های دهانی خود نمایی می کنند.

بهترین روش درمان افت دهان مصرف کپسول انتی‌بیوتیک و تتراسایکلین است و استفاده از دهان‌شویه‌های محتوی کورتون نیز می‌تواند افت دهان را بهبود بخشد.

از دیگر عوامل بروز این بیماری در زنان و دختران به مصرف مقدار کم ویتامین ب که در سبزیجات و میوه‌ها موجود است اشاره کرد، کاهش مصرف غذاهایی که منبع اهن می‌باشند از جمله گوشت و تخم‌مرغ، بیماری کم خونی و سنین بلوغ باعث تشدید این زخم ها می شود. تغییرات هورمونی در زنان یکی دیگر از عوامل این بیماری است. ایام قبل از قاعدگی و دیگر عوامل تغییرات هورمونی خصوصا افزایش هورمون استروژن در بروز ضایعات افتی موثر است.

اما شاید دلیل مهمتری که هیچگاه به ان اشاره نشده است می توان به عدم رعایت بهداشت و دهان و دندان اشاره نمود. باکتری های موجود در بین دندان ها که خود از عوامل زخم هستند در ایجاد این زخم ها تاثیر بسزایی دارند. با رعایت نظافت دهان و دندان می توان مقدار قابل توجهی بروز این بیماری را کنترل نمود و با رعایت رژیم غذایی و بهداشت دهان فرد می تواند به صورت قطعی از این بیماری رهایی یابد.

زخم های دهانی یکی از دردناک ترین بیماری هایی است که موجب مختل شدن مصرف مواد غذایی در افراد شود.

فاصله بین دندان ها

فاصله بین دندان هاعلت ایجاد فاصله ی بین دندان ها چیست؟

همیشه حرف از ردیف نبودن دندان و راه های درمان آن بوده است ولی آیا تا به حال فکر کرده اید علت ردیف نبودن دندان ها چیست؟

می توان گفت علت اصلی ردیف نبودن دندان ها ارثی می باشد. وقتی دندان های بزرگ در یک فک کوچک قرار گیرند و فضای کافی برای رشد نداشته باشند دندان ها روی هم می افتند و بر عکس وقتی دندان های ریز در یک فک بزرگ قرار گیرند باعث ایجاد فاصله به خصوص در دندان های جلویی می شوند. علت این اتفاقات این است که با توجه به اینکه فرد هم از پدر و هم از مادر ارث می برد ممکن است فک بزرگ را از یکی و دندان کوچک را از دیگری به ارث برد و در نتیجه نوعی ناهنجاری در روابط بین فک و دندان ایجاد شود.

با این وجود بهترین راه حل مراجعه به دندانپزشک و استفاده از مشاوره های وی برای کودک در سنین پایین می باشد.

مرکز فوق تخصصی اطفال لبخند کودک من دوره هایی برای والدینی که کودکشان ممکن است با این مشکل مواجه شود برگزار می کند که والدین با گرفتن وقت قبلی می توانند از این دور های بهره مند شوند.

تلفن تماس و هماهنگی برای مراجعه : 77135269

ارسال پیامک رزرو به سامانه پیامکی این مرکز به شماره : 5000206040600

مکیدن انگشت عادت بد کودکان

مکیدن انگشت در کودکانمکیدن انگشت در کودکان

پیشنهاد ما به والدین جهت اطلاع از بسیاری از مسائل که باد در سنین پایین در کودک مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مشاوره های دندانپزشکی و یا مطالعه ی مطالبی است که در این خصوص در سایت ها قرار می گیرد.

بسیاری از کودکان دارای عادتهای غلطی مانند مکیدن انگشت، فشردن زبان به طرف جلوی دهان، مکیدن و یاجویدن ناخن و لب است.

البته این اعمال در نوزاد می تواند نشان دهنده ی گرسنه بودن او باشد. اما اگر این موضوع تا بعد از دو یا سه سالگی نیز در کودک ادامه پیدا کند تبدیل به یک عادت همیشگی می شود و این موضوع باعث ایجاد تغییرات دایمی در استخوان و فک بالای کودک می گردد.

این تغییرات باعث تغییر شکل فک بالا و فاصله پیدا کردن آن از فک پایین و یا جهت دادن به دندان ها می شود.

در زمانی که کوکان انگشت خود را به دهان فرو می برند، می توان از وسایل بهداشتی مانند دندان گیر استفاده کرد. در دورانی که کودک می خواهد دندان در بیاورد به دلیل دردی که روی لثه اش دارد فشار دادن انگشت بر روی آن باعث تسکین درد می شود و بهتر است از وسایل بهداشتی که گفته شد استفاده کرد و زمانی که دیگر نیازی به وجودش نیست از کودک گرفته شود در غیر اینصورت استفاده از آن وسیله نیز جزیی از عادات کودک می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی جلوگیری از ایجاد عادات بد دهانی در کودکانتان می توانید با مرکز دندانپزشکی لبخند کودک من تماس گرفته و از مشاوره های تیم پزشکی این مرکز بهره مند شوید.

مسواک زبان چیست

مسواک زبان مسواک زبان خوب یا بد ؟

آیا استفاده از مسواک زبان ضرورت دارد؟

باید گفت با توجه به فواید مهمی که دارد بهتر است زبان نیز مانند دندان مورد توجه قرار گیرد و به بهداشتش رسیدگی شود.

 

استفاده از مسواک زبان باعث می شود :

  1. بوی بد دهان کاهش یابد.
  2. بهداشت دهان ( جلوگیری از رشد باکتری ها در دهان ) افزایش یابد.

 

روش مسواک زدن زبان :

با مسواک مخصوص زبان، مسواک را از عقب زبان به جلو بکشید و چند بار این کار را تکرار نمائید.

مسواک زبان را نباید به هیچ وجه از نوک زبان به عقب بکشید و یا به طرفین حرکت دهید.

همچنین می توانید از ژل های تمیز کننده زبان که دارای مواد ضد باکتری هستند به همراه مسواک زبان استفاده نمود.

هنگامی که روی زبان خود زخمی دارید، باید تا بهبود کامل زخم از مسواک زدن زبان جلوگیری نمائید.

 

عوارضی که به دلیل مسواک زبان حاصل می شود :

در بسیاری از افراد در موقع تمیز کردن زبان با مسواک زبان حالت تهوع ایجاد می شود. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است عضلات گلو و زبان خود را سفت نکنید و شل نگه دارید و یا خیلی مسواک را عقب نبرید.

استفاده از مسواک به صورت نادرست باعث آسیب رسیدن به جوانه های چشایی روی زبان می شود . البته جوانه های چشایی خیلی زود ترمیم میشوند.

لازم به ذکر است که باید برای زبان از مسواک مخصوص زبان استفاده نمود. البته کودکان پس از یکبار مراجعه به دندانپزشکی لبخند کودک من یک عدد از این مسواک های مخصوص را به عنوان هدیه دریافت خواهند نمود.

دندان قروچه

دندان قروچه چیست مقاله تحلیلی : دندان قروچه

دندان قروچه و یا به عبارتی همان ساییدن دندانها به روی هم در برخی افراد در هنگام خواب اتفاق می افتد و معمولا خود فرد از آن آگاهی ندارند و اطرافیان اظهار می کنند که دندان های فرد در خواب صدا می دهد. بسیاری از افراد نسبت به این مساله بی تفاوت بوده و به سادگی از کنار آن می گذرند.

دندان قروچه ممکن است در اثر یک نارسایی عصبی اتفاق بیفتد. بسیاری از مواقع نیز در بین افراد سالم هم دیده می شود. بنابراین ممکن است یا بر اثر فشارعصبی باشد و یا فقط یک عادت باشد.

دندان قروچه معمولا به صورت ارثی بوده و در هر فردی نیز ممکن است ایجاد شود. در صورتی که این بیماری درمان نشود تبدیل به یک عادت می شود و حتی فرد پس از رفع اختلالات عصبی نیز این کار را تکرار می کند.

دندان قروچه باعث فرسایش شدید در دندان ها و سائیدگی و صاف شدن شیارهای روی دندان می شود.

 

راه حل درمان دندان قروچه

راه درمان این بیماری و جلوگیری ازتبدیل شدن آن به یک عادت استفاده از نایت گارد است که فرد شب ها هنگام خواب باید در دهانش قرار دهد.

در صورت نیاز به مشاوره ی بیشتر در خصوص رفع این مشکل می توانید با تیم دندانپزشکان لبخند کودک من تماس گرفته و مشکل خود را در میان بگذارید.

مقالات دیگر...

صفحه1 از4

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper