دندانپزشکی کودکان - دندانپزشکی اطفال - لبخند کودک من

کلینیک دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی لبخند کودک من به سرپرستی خانم دکتر لیلا کرایه چیان (دندانپزشک اطفال) ، دستیاران مجرب و آموزش دیده ، ایجاد فضای مناسب جهت گروه سنی اطفال ونوجوان ( استفاده از تکنیک های درمان بدون درد ، استریلیزاسیون پیشرفته ، محیطی بسیار آرامش بخش ودلنشین برای کودک ، برخورد بسیار دوستانه وایجاد روابطی صمیمی با کودک ، وجود اتاق بازی وسرگرمی ، اتاق جایزه و......) امکان انجام موفق کلیه درمانهای کلینیک دندانپزشکی اطفال و نوجوان را دارد
کلینیک دندانپزشکی اطفال

درمان به روش دندانپزشکی در خواب (سدیشن)

یکی از روشهای نوین وبسیار ارزشمند کلینیک دندانپزشکی لبخند کودک من ، درمان به روش دندانپزشکی درخواب می باشد که درمان پیشنهادی برای کودکان بسیار مضطرب وناهمکار وهمچنین کودکان ناتوان ذهنی ، حرکتی است که در این مرکز زیر نظر اساتید مجرب دانشگاه انجام می گردد
درمان  به روش دندانپزشکی در خواب (سدیشن)

مطب دندانپزشکی لبخند کودک من

در مطب دندانپزشکی لبخند کودک من کلیه درمانهای دندانپزشکی اطفال ونوجوان از قبیل ترمیم دندانهای شیری ، دندانپزشکی ترمیمی دائمی ، عصب کشی دندانهای شیری ، عصب کشی دندانهای دائمی ، روکش دندانهای شیری ودائمی ، انواع فضا نگهدار ها ، فلوراید تراپی ، فیشور سیلنت ، انجام کلیه درمانهای ارتودنسی ( متحرک و ثابت ) ، درمان کودکان ناهمکار وناتوان ذهنی وحرکتی ( بروش دندانپزشکی در خواب ) انجام می پذیرد
 مطب دندانپزشکی لبخند کودک من

دندانپزشکی آزاد ، دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی آزاد ، دندانپزشکی ترمیمی

انتخاب خمیر دندان و مسواک از دید دندانپزشک

دندانپزشکی کودکخمیردندان مناسب از دید دندانپزشک کودک

با توجه به وجود تنوع زیاد خمیردندان ها در داروخانه ها و رنگ و لعابی که کودکان را جذب می کند، باید احتیاط کرده و با علم اقدام به خرید خمیر دندان مناسب برای کودک نمود.

از آنجایی که خمیر دندان ها حاوی فلوراید هستند و کودکان تا قبل از 2 سالگی نمی توانند خمیردندان را قورت ندهند، بهتر است از خمیر دندان های بدون فلوراید برای کودکان استفاده نمود تا دندان کودکمان دچار عارضه فلوروزیس ( بدرنگ شدن دندان ها)  نشود.

 

چه میزان خمیر دندان برای هر بار مسواک کودکان توصیه می شود؟

برای سنین زیر 2 سال یک لایه نازک خمیر دندان بر سطح مسواک کافیست.

برای سنین بالای 2 سال کافیست به اندازه ی یک نخود خمیردندان روی مسواک کودک قرار دهید و به او آموزش دهید که باقیمانده ی خمیردندان را به بیرون تف کند تا خطر عارضه فلوروزیس را کاهش دهید.

 

ویژگی های یک مسواک خوب از منظر دندانپزشک اطفال

-        مسواکی برای کودک مناسب است که الیاف آن نرم باشد و با توجه به کوچک بودن دهان کودکان باید سر مسواک کوتاه باشد.

-        الیاف مسواک باید منظم و هم سطح باشند.

-        دسته ی مسواک کودکان باید ضخیم باشد.

-        الیاف مسواک باید نایلونی باشد.

-        ترجیحا از مسواک های برقی استفاده نشود چون مسواک دستی قابلیت مانور بیشتری دارد.

 

زمان مناسب برای تعویض مسواک

مسواک محل مناسبی برای رشد باکتری ها می باشد. بنابراین بهتر است هر 3 ماه یکبار مسواک کودکتان را تعویض کنید. مخصوصا اگر کودک دچار آنفلوآنزا یا سرماخوردگی و با عفونت گلو شده باشد بهتر است پس از گذشت دوره ی بیماری، مسواک کودک تعویض شود.

اما نباید فراموش کرد که برای تشویق کودک به مسواک زدن بهتر است به کودک اجازه دهید تا خودش مسواک و خمیردندان مورد علاقه اش را همراه با نظارت شما انتخاب کند.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper