دندانپزشکی زیبایی

Cosmetic Dentistryدندانپزشکی زیبایی و اثرات لبخند زیبا

اثرات لبخند زیبا برای همگان روشن و اثبات شده است. زیبایی صورت همواره روابط اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها می شود.

اغراق آمیز نخواهد بود اگر بگوییم لبخند زیبا آینده انسان ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

دندانپزشکی زیبایی بستری را فراهم نموده تا افراد با هزینه ای اندک بتوانند با اصلاح طرح لبخند خود، زیبایی را بر چهره شان بیفزایند.

آنچه در دندانپزشکی زیبایی مد نظر قرار می گیرد،‌ وجود قرینگی در دندان های راست و چپ، ‌رابطه صحیح قرارگرفتن دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هردندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان های جلو، هم در لبه ی برنده و هم در لبه ی لثه ای دندان ها می باشد.

 

دندانپزشکی زیبایی شامل چه روش هایی است؟

دندانپزشکی زیبایی شامل موارد زیر می شود که در واقع جزء مهمترین روش های درمانی مورد استفاده در دندانپزشکی زیبایی است:

1-       لمینت دندان ( جهت اصلاح بد شکلی، بد رنگی، ترک خوردگی، و یا کج بودن دندان ها و برطرف کردن فاصله بین دندان ها)

الف- با استفاده از جنس سرامیکی با نیاز به تراش دادن بسیار اندک روی مینای دندان.

ب- با استفاده از جنس کامپوزیتی بدون نیاز به تراش دادن سطح دندان.

 2-       بلیچینگ دندان ( سفید کردن دندان ها)

 3-       جراحی زیبایی لثه : این مورد برای افرادی قابل استفاده است که هنگام خندیدن یا حرف زدن مقداری از لثه ی آنها دیده می شود که میتواند دلایلی همچون کوتاه بودن ارتفاع دندان، کوچک بودن لب بالا و یا بلند بودن ارتفاع فک داشته باشد که با جراحی زیبایی لثه فرد میتواند طرح لبخندی زیبا روی صورتش داشته باشد.

 

تفاوت لمینت با ارتودونسی چیست؟

ارتودونسی باعث می شود دندان های بیمار، همه مرتب شوند ولی در رابطه با انداز ه ی دندان ها و قرینگی و هم رنگی دندان  ها کاری نمی کند. اما در دندانپزشکی زیبایی، دندان ها را مرتب می کنیم و سپس با روشی همچون لمینت و بلیچینگ دندان ها را از لحاظ شکل و رنگ با یکدیگر موزون میکنیم. در بسیاری از موارد نیز اصلا نیازی به ارتودونسی نمی باشد.

 

با توجه با اطلاعاتی که اکنون در رابطه با دندانپزشکی زیبایی کسب کردید،‌ بهتر نیست پیش از اینکه نوجوانمان در میان هم سن  و سالانش متوجه نیاز به لبخد زیبا شود، این زیبایی را به او هدیه کنیم؟

خوب است بدانیم گاهی فرزندانمان حتی در کلاس درس و در میان دوستانشان به دلیل عدم رضایتشان از نوع لبخندشان بسیار منفعل هستند.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper