دندانپزشکی اطفال , دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفالدندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال لبخند کودک من ، خود را موظف میداند اطلاعات لازم در خصوص چگونگی نگهداری دندان های کودکانتان را در اختیار شما قرار دهد. بدین منظور در این بخش شما را با فلوروزیس آشنا خواهیم کرد.

 

فلوروزیس چیست؟

در صورتی که کودک شما در دوره ی شکل گیری دندان بیش ازحد فلوراید دریافت کرده باشد، ساختمان دندان او آسیب خواهد دید. بدین صورت که نقاط سفید رنگ ماتی روی دندان ها دیده می شود یا دندان ها زرد و قهوه ای رنگ می شوند که به این حالت فلوروزیس گفته می شود.

 

کودکان این میزان فلوراید اضافی را از کجا جذب می کنند؟

1-       ممکن است آب آشامیدنی یک منطقه بیش از حد حاوی فلوراید باشد.

2-       اطفال و کودکان معمولا خمیر دندان را می خورند به این دلیل که هنوز یاد نگرفته اند در موقع مسواک زدن خمیر دندان را تف کنند. خمیر دندان نیز حاوی فلوراید بوده و باعث بروز فلوروزیس خفیف در کودکان خردسال شما ( اطفال ) می شود.

 

چگونه می توان از بروز فلوروزیس جلوگیری کرد؟

1-       با توجه به اینکه دندانپزشک اطفال از میزان فلوراید موجود در آب مطلع می باشد، مشاوره با دندانپزشکی اطفال قدم اول می باشد.دندان پزشک اطفال مقدار و نحوه ی مصرف آب را مشخص خواهد کرد.

2-       تا زمانی که اطفال و  کودکمان به طور کامل مهارت های لازم برای مسواک زدن را کسب کند، بر مسواک زدن او نظارت داشته باشید و از مسواک های انگشتی استفاده کنید. و یا از خمیر دندان های فاقد فلوراید استفاده کنید.

 

در صورت مشاهده فلوروزیس چگونه می توان آن را درمان کرد؟

درمان ضایعات فلوروزیس با توجه به مقدار ضایعات، شامل بلیچینگ، ریز سابی، درشت سابی، ونیر و انواع روکش ها می باشد.

دندان پزشک کودک به راحتی میتواند لبخند و اعتماد به نفس از دست رفته را به کودک شما بازگرداند.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper