بهداشت دهان و دندان اطفال – متخصص دندانپزشکی اطفال

کلینیک تخصصی دندانپزشکی اطفالاگر سلامت دندان های اطفال تان برایتان اهمیت دارد، برای جلوگیری از پوسیدگی دندان هایش، دندان های وی را پس از هر با تغذیه خوردن با یک پارچه مرطوب و تمیز پاک کنید. در هشت ماهگی نوزاد، خوردن قند باعث ایجاد پوسیدگی شدید می گردد. در هجده ماهگی حتما کودک را برای چک آپ نزد متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید.

یکی از راه های آشناسازی کودکان با مواد غذایی ای که باعث ایجاد پوسیدگی در دندان هایشان می گردد، شرکت دادن آنها در مشاوره های دندان پزشکی است.

مرکز دندانپزشکی فوق تخصصی لبخند کودک من با بهره مندی از کادری متخصص، اقدام به برگزاری این دوره های مشاوره نموده است.

عزیزانی که قصد شرکت در این مشاوره ها را دارند از قبل با مرکز تماس گرفته و هماهنگ نمایند.

متداول ترین بیماری هایی که اطفال درگیر آن می شوند ماجرای پوسیدگی دندان است که تشخیص تخصصی آن برای هر دندانپزشکی ساده نمی باشد .

با توجه به اینکه دندان قابلیت ترمیم خود را ندارد، همراه با غذا خوردن، باکتری هایی که روی دندان قرار می گیرند با ایجاد اسید باعث خرابی دندان می شوند.

یکی از عواملی که موجب خرابی دندانی می شود  پلاک میکروبی است. در توضیح پلاک می بایست گفت از مخلوط ژلاتین که حاوی آب، پروتیین بزاق و باکتری های مرده است. باکتری های موجود در دهان با انرژی هایی که از کربوهیدرات ها و قندها به دست می آورند و نیز با چندین ماده سمی، پلاک دندان را می سازند. این مواد پیش ساز محصولات تخمیر اسیدی به شمار می آیند. در واقع وقتی که PH محیط دهان به کمتر از ۵/۵ برسد و دهان اسیدی شود، باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی سبب پوسیدگی دندان می شوند.

عواملی که باعث پوسیدگی دندان کودکان می شوند:

  1. استفاده زیاد از شیرینی جات مصنوعی مانند قند و شکر
  2. مصرف مکرر مواد غذایی، به خصوص شکلات و شیرینی
  3. استفاده بی رویه از آجیل و تنقلات بدون آن که در سر موعد مسواک بزنیم
  4. مصرف آبی که مقدار فلوراید آن کافی نیست.
  5. رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و همچنین چکاپ های منظم در دندانپزشکی اطفال

راهی جدی برای جلوگیری از خرابی دندان جلوگیری از خوردن انواع شیرینی ها می باشد و استفاده منظم از سبزیجات و میوه ها می باشد و همپنین استفاده از مسواک بعد از هر وعده غذایی می باشد 

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper