دندانپزشکی کودکان و اطفال

مشخصات بهترین دندانپزشکی کودکان - دندانپزشکی اطفال چیست ؟


دندانپزشکی کودکان , دندانپزشکی اطفالسوال بسیاری از والدین گرامی ، در میان موجی از تبلیغات چشم نواز مربوط به انتخاب دندانپزشکی کودکان ، دندانپزشکی اطفال آن است که به راستی بهترین دندانپزشکی اطفال کدام است ، بهترین دندانپزشکی کودکان چه ویژگی هایی دارد و واقعا مشخصات بهترین دندانپزشکی کودکان چیست ؟ از کجا تشخیص دهیم بهترین دندانپزشکی اطفال چه کسی و با چه تجربه ای می باشد  .

شروع درمان با درمانهای ساده ای مثل فلوراید تراپی ، فیشورسیلنت یا ترمیم های ساده به کودک این فرصت را میدهد که با ابزار و وسایل و محیط درمانی آشنایی پیدا کرده و علاوه بر از بین رفتن ترسهای ذهنی کودک ، به دندانپزشک هم این فرصت را میدهد که به یک شناخت نسبی از راکشن و رفتار کودک نسبت به وسایل و ابزار دندانپزشکی میرسد

یکی از مهمترین ویژگی های دنداپزشکی کودکان خوب خوب در رشته اطفال ، توانایی برقراری ارتباط با کودک ، شناخت روانشناسی کودک و انجام درمانهای قدم به قدم می باشد ، از آنجایی که در رشته دندانپزشکی اطفال گروه هدف ما کودکان می باشند و با در نظر گرفتن آستانه تحمل کم کودکان در دریافت درمانهای دندانپزشکی ، لذا یک دندانپزشک خوب در رشته اطفال در ابتدا سعی در آشنا سازی کودک با محیط جدید درمانی میکند ، شروع درمان با درمانهای ساده ای مثل فلوراید تراپی ، فیشورسیلنت یا ترمیم های ساده به کودک این فرصت را میدهد که با ابزار و وسایل و محیط درمانی آشنایی پیدا کرده و علاوه بر از بین رفتن ترسهای ذهنی کودک ، به دندانپزشک هم این فرصت را میدهد که به یک شناخت نسبی از راکشن و رفتار کودک نسبت به وسایل و ابزار دندانپزشکی میرسد که در ادامه درمان می تواند بسیار کمک کننده باشد ، 
از ویژگی های دیگر دندانپزشک خوب در حیطه اطفال ، سرعت عمل دندانپزشک حین درمان ، استفاده از مواد مرغوب و تجربه و تخصص کافی در این حیطه می باشد .
در نظر داشته باشید که همواره روحیه شااد و منعطف و صبور از الزامات مطلق روحیه یک دندانپزشک خوب در رشته تخصصی اطفال می باشد .
 

کلینیک دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال مربوط به سنین زیر 12 سال می باشد که به درمان و جلوگیری  از بیماری های دهان و دندان اختصاص پیدا می کند.
متخصص دندان کودک بایستی با  شاخه های گوناگون سنی کودکان کاملا آشنا باشد و بداند چگونه با آنها رفتار کند.

دندانپزشک اطفال

وسعت خدمات ارائه شده به وسیله متخصص دندان اطفال بسیارزیاد است و شامل عملیات جلوگیری و درمانی مرتبط  به بیماری دهان و دندان، مداوای  آسیب های دهانی و دندانی برگرفته  از اتفاق ها  و ارتودنسی پیشگیری می گردد.

دندانپزشکی بدون درد

در عصر حاضر متدی تحت عنوان دندانپزشکی بدون درد پدید آمده است که این معضلات را رفع می کند  و سبب می گردد که نه فقط در سنین بالاتر بلکه کودکان و اطفال نیز دیگر از رفتن به دندانپزشکی هراسی نداشته باشند.

پزشک اطفال

پزشک کودکان یا طب اطفال یکی از گروه های بنیادی  پزشکی به شمار می آید که با نام هایی همچون  بیماری‌ های کودکان ، طب کودکان نیز معرفی می شوند . دندانپزشک اطفال هم یکی از زیر گروه های پزشکی کودکان می باشد.

دندانپزشک ترمیمی با لیزر

مداوای دندان اطفال با بهره گیری از لیزر ، بدون احتیاج به بی حسی ، با بستن کانال های عصبی و پیش گیری از فرستاده شدن حس درد به کودکان, اصلاح دندان ها با لیزر بدون بی حسی و حرکت حتی برای سنبن بالاتر انجام می شود.

دندانپزشک اطفال در تهران

برای عملیات درمانی اطفال تمامی پدر مادر ها در پی  بهترين دندانپزشک اطفال می باشند و می خواهند مطلوبترین خدمات به وسیله متخصص اطفال خوب صورت گیرد. در کلینیک دندانپزشكی اطفال دكتر لیلا کرایه چیان شما ميتوانيد از مطلوبترین خدمات دندانپزشكی و متدهای جدید دندانپزشكی اطفال برخوردار باشید و دلواپس ترس ووحشت فرزند خود از دندانپزشک نباشيد.

دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مداوای دندان با مایحتاج آرامبخشی سدیشن به جهت افراد غيرهمكار از ٢ سالگی و نوجوانان با مشکلات استرسی و كودكان با ضعف خاص,انجام می گردد و انتخاب خوبی برای مداوای تحت بیهوشی به شمار می آید.

دندانپزشک اطفال بدون بیهوشی

مرکز دندانپزشکی لبخند کودک برای کودکان اینچنینی ، ازمداوای تخصصی دندان تحت عنوان دندانپزشک اطفال بدون بیهوشی بهره می برد. تمامی کودکان با هر وضعیتی در این مرکز به سادگی می توانند دندان های کودکانشان را مداوا نمایند.

متخصص دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکمتخصص دندانپزشکی کودکان

اولین باری که کودک را برای درمان به دندانپزشکی میبرید، در واقع اولین تجربه ی کودکان از دندانپزشکی می باشد و این تجربه سازنده ی تصویر ذهنی کودک در آینده است. بنابراین چه خوب است سعی کنیم کودکان را در اولین مراجعه ها به مراکزی ببریم که مخصوص کودکان باشد و محیطش برای کودک جذاب باشد.

دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من با داشتن محیطی فانتزی باعث جلب رضایت کودکان شده است و شرایطی را فراهم نموده است که دیگر والدین برای بردن کودکان به دندانپزشکی با مقاومت های کودک مواجه نشوند.

والدین عزیز مطالب زیر برای آگاهی بیشتر شما در زمینه دندانپزشکی کودکان قرار داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز خوشحال خواهیم شد با ما در تماس باشید.

دندان شیری کودکان :

جوانه های دندان شیری از زمان جنینی آغاز می شود . بنابراین تغذیه و مصرف داروها در زمان بارداری می تواند در ساختار دندان شیری کودک اثر گذار باشد. شروع رویش دندان های شیری از 4 تا 18 ماهگی می باشد. البته دیر یا زود دندان درآوردن کودک جای هیچگونه نگرانی ای ندارد. آخرین دندان های شیری هم در 2 الی 3 سالگی درمی آیند.لثه ی کودک در هنگام رویش دندان دچار التهاب، خارش و احساس فشار می شود. برای اینکه این پروسه ی زمانی برای کودک به آسانی سپری شود میتوان از ژل های مخصوص و وسایل دندانی و همچنین داروهای خوراکی که زیر نظر دندانپزشک تجویز می شوند استفاده نمود. در هر فک کودک نیز باید 10 دندان رشد کند که مجموعا 20 عدد می شود.

فراموش نشود که اولین مراجعه به دندانپزشکی کودکان باید در 2 سالگی انجام شود و چک آپ آن هر 6 ماه یکبار می باشد.

فیشورسیلنت در دندانپزشکی کودکان

فیشورسیلنت چیست ؟فیشورسیلنت چیست ؟

دندان های آسیا دارای شیارهای زیاد و عمیقی می باشد که در بسیاری از مواقع با استفاده از مسواک تمیز نمی شوند و قرارگرفتن مواد غذایی روی این شیارها باعث آغاز پوسیدگی و از بین رفتن دندان می شود.

برای درمان کودکانتان ، فیشورسیلنت ماده ای است که توسط دندانپزشکی کودکان روی این دندان ها قرارداده می شود و با استفاده از تاباندن نور لیزر بر روی آن باعث سخت شدن این مواد و چسبیدن آن روی دندان می شود.

 

آیا این مواد برای کلیه ی دندان ها قابل استفاده هستند؟

خیر . با توجه به اینکه همه ی دندان ها دارای شیار نیستند روی همه ی آنها کاربرد ندارد. از طرفی روی دندانهایی که استفاده می شود نیز باید کاملا سالم باشند و به هیچ وجه پوسیدگی نداشته باشند. به دلیل اینکه این مواد در رنگهای صورتی و سفید در بازار موجود هستند لذا زیبایی و ظاهر دندان حفظ می شود.

در دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من این امر برای کودکان به گونه ای می باشد که کوچکترین آسیب و ضرری برای کودکان نداشته باشد.

از آنجایی که انجام این کار نیازی به تزریق سرکننده و یا تراش دندان ندارد و کاملا بدون درد می باشد، اغلب کودکان همکاری کرده و بر روی دندان های تمامی کودکان و نوجوانان قابل اجرا می باشد.

بهتر است والدین هر شش ماه یکبار کودک خود را جهت معاینه نزد دندانپزشکی ببرند.

 

تخفیف ویژه معاینه و فیشورسیلنت

والدینی که از1 اردیبهشت ماه تا 15 اردیبهشت جهت معاینه و فیشورسیلنت دندان های کودک خود به مرکز فوق تخصصی لبخند کودک من مراجعه نمایند، از 12 تا 18 % تخفیف نسبت به تعرفه، برخوردار خواهند شد.

دندانپزشکی کودکان و پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندانپوسیدگی های سطحی دندان را جدی بگیرید

تیم تحقیقات و توسعه دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من :

گاهی روی سطح دندان مخصوصا در فرورفتگی شیارها به مقدار ناچیزی سیاهی می بینید که  بسیاری از والدین این مساله را به دلیل عدم وجود درد در دندان کودکان جدی نمیگیرند.

این پوسیدگی اگر در مراحل ابتدایی درمان نشود، حداکثر تا چند ماه بعد باعث ایجاد درد در دندان می شود. در صورت مراجعه به دندانپزشکی کودکان خواهید دید همان پوسیدگی ساده اکنون به عصب رسیده است. هزینه ای که صرف پر کردن یک دندان پس از رفع پوسیدگی می شود در برابر هزینه ی دندانی که قرار است عصب کشی شود، بسیار ناچیز است. اما متاسفانه تا درد را احساس نکنیم به هیچ وجه حاضر نیستیم به دندانپزشک کودک مراجعه کنیم.

پیشنهاد این مرکز  به والدین این است که از همین حالا به کودکانمان موضوع پوسیدگی دندان را توضیح دهیم و به او آموزش دهیم تا به محض دیدن هرگونه سیاهی روی دندانش والدین خود را نسبت به این قضیه آگاه کند.

مرکز دندانپزشکی لبخند کودک من در راستای آموزش و نشان دادن عمق همین پوسیدگی های سطحی تخفیف 12 الی 18 % را برای والدینی که کودکان خود را از 1 تا 15 اردیبهشت به این مرکز بیاوردند در نظر گرفته است.

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان دندانپزشکی کودکان و روش صحیح مسواک زدن

مرکز دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من به والدین خواهد آموخت چگونه کودکانشان را در درست مسواک زدن یاری نمایند.

1-       ابتدا به کودک بیاموزید دهانش را با آب بشوید سپس به اندازه یک نخود خمیر دندان را به گونه ای روی مسواک او قرار دهید که خمیر دندان داخل موهای مسواک فرو رود تا از مسواک جدا نشود ، دندانپزشک کودکان.

2-       دندانهای بالا و پایین باید به صورت جداگانه مسواک شود. از آخرین دندان سمت چپ فک بالا عمل مسواک زدن را به کودک بیاموزید. سر مسواک سه دندان را تحت پوشش قرار می دهد. نوک مسواک را در قسمتی که مرز رویش دندان هاست قرارداده و به آن زاویه 45 درجه دهید. سپس با حرکات لرزشی تا 20 ثانیه همان قسمت را مسواک بزنید. بعد از هر چند ثانیه حرکت لرزشی یک بار هم حرکت را به صورت چرخشی انجام دهید تا خرده های مواد غذایی از دندان کودک جدا شود.

3-       حال نوبت به سه دندان بعدی می رسد.

4-       سطح بیرونی دندان ها با حرکت در جهت عقربه های ساعت مسواک زده می شود.

5-       تا این مرحله قسمت های بیرونی کلیه ی دندان های جلو و عقب کودک سه تا سه تا مسواک زده می شود.

6-       در این مرحله بایستی پشت دندان های فک جلو را با مسواک که به صورت عمودی روی دندان قرار میگیرد مسواک کنید. دو تا سه بار با حرکت عقب جلو دندان ها را تمیز کنید.

7-       مرحله ی قبل را برای پشت دندان های پایین نیز تکرار کنید.

8-       مسواک کردن سطح جونده بسیار مهمتر از سایر قسمت ها می باشد. به این دلیل که سطح جونده دارای شیار و فرورفتگی می باشد و مواد غذایی داخل آن قرار می گیرد. بنابریان مسواک را چندین بار به جلو و عقب بکشید تا سطح دندان کاملا تمیز شود.

9-       لازم است در هر مرتبه مسواک زدن سطح زبان را نیز مسواک بزنید. در دفعات اول این کار باعث ایجاد حالت تهوع در کودکتان می شود ولی در دفعات بعدی این حالت رفع خواهد شد.

10-   در پایان کودک باید بیاموزد دهانش را به خوبی شست و شو دهد تا خمیر دندان در دهان کودک باقی نماند.

در صورت نیاز تیم دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من برای آموزش به کودکان شما برای شیوه ی صحیح مسواک زدن استفاده از نخ دندان به صورت رایگان آماده ی خدمت می باشد. در صورتی که مایل به برگزاری این دوره برای کودکتان می باشید جهت هماهنگی با شماره 77135269 تماس بگیرید.

مقالات دیگر...

صفحه1 از2

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper