متخصص دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکمتخصص دندانپزشکی کودکان

اولین باری که کودک را برای درمان به دندانپزشکی میبرید، در واقع اولین تجربه ی کودکان از دندانپزشکی می باشد و این تجربه سازنده ی تصویر ذهنی کودک در آینده است. بنابراین چه خوب است سعی کنیم کودکان را در اولین مراجعه ها به مراکزی ببریم که مخصوص کودکان باشد و محیطش برای کودک جذاب باشد.

دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من با داشتن محیطی فانتزی باعث جلب رضایت کودکان شده است و شرایطی را فراهم نموده است که دیگر والدین برای بردن کودکان به دندانپزشکی با مقاومت های کودک مواجه نشوند.

والدین عزیز مطالب زیر برای آگاهی بیشتر شما در زمینه دندانپزشکی کودکان قرار داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز خوشحال خواهیم شد با ما در تماس باشید.

دندان شیری کودکان :

جوانه های دندان شیری از زمان جنینی آغاز می شود . بنابراین تغذیه و مصرف داروها در زمان بارداری می تواند در ساختار دندان شیری کودک اثر گذار باشد. شروع رویش دندان های شیری از 4 تا 18 ماهگی می باشد. البته دیر یا زود دندان درآوردن کودک جای هیچگونه نگرانی ای ندارد. آخرین دندان های شیری هم در 2 الی 3 سالگی درمی آیند.لثه ی کودک در هنگام رویش دندان دچار التهاب، خارش و احساس فشار می شود. برای اینکه این پروسه ی زمانی برای کودک به آسانی سپری شود میتوان از ژل های مخصوص و وسایل دندانی و همچنین داروهای خوراکی که زیر نظر دندانپزشک تجویز می شوند استفاده نمود. در هر فک کودک نیز باید 10 دندان رشد کند که مجموعا 20 عدد می شود.

فراموش نشود که اولین مراجعه به دندانپزشکی کودکان باید در 2 سالگی انجام شود و چک آپ آن هر 6 ماه یکبار می باشد.

دندانپزشکی کودکان و پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندانپوسیدگی های سطحی دندان را جدی بگیرید

تیم تحقیقات و توسعه دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من :

گاهی روی سطح دندان مخصوصا در فرورفتگی شیارها به مقدار ناچیزی سیاهی می بینید که  بسیاری از والدین این مساله را به دلیل عدم وجود درد در دندان کودکان جدی نمیگیرند.

این پوسیدگی اگر در مراحل ابتدایی درمان نشود، حداکثر تا چند ماه بعد باعث ایجاد درد در دندان می شود. در صورت مراجعه به دندانپزشکی کودکان خواهید دید همان پوسیدگی ساده اکنون به عصب رسیده است. هزینه ای که صرف پر کردن یک دندان پس از رفع پوسیدگی می شود در برابر هزینه ی دندانی که قرار است عصب کشی شود، بسیار ناچیز است. اما متاسفانه تا درد را احساس نکنیم به هیچ وجه حاضر نیستیم به دندانپزشک کودک مراجعه کنیم.

پیشنهاد این مرکز  به والدین این است که از همین حالا به کودکانمان موضوع پوسیدگی دندان را توضیح دهیم و به او آموزش دهیم تا به محض دیدن هرگونه سیاهی روی دندانش والدین خود را نسبت به این قضیه آگاه کند.

مرکز دندانپزشکی لبخند کودک من در راستای آموزش و نشان دادن عمق همین پوسیدگی های سطحی تخفیف 12 الی 18 % را برای والدینی که کودکان خود را از 1 تا 15 اردیبهشت به این مرکز بیاوردند در نظر گرفته است.

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان دندانپزشکی کودکان و روش صحیح مسواک زدن

مرکز دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من به والدین خواهد آموخت چگونه کودکانشان را در درست مسواک زدن یاری نمایند.

1-       ابتدا به کودک بیاموزید دهانش را با آب بشوید سپس به اندازه یک نخود خمیر دندان را به گونه ای روی مسواک او قرار دهید که خمیر دندان داخل موهای مسواک فرو رود تا از مسواک جدا نشود ، دندانپزشک کودکان.

2-       دندانهای بالا و پایین باید به صورت جداگانه مسواک شود. از آخرین دندان سمت چپ فک بالا عمل مسواک زدن را به کودک بیاموزید. سر مسواک سه دندان را تحت پوشش قرار می دهد. نوک مسواک را در قسمتی که مرز رویش دندان هاست قرارداده و به آن زاویه 45 درجه دهید. سپس با حرکات لرزشی تا 20 ثانیه همان قسمت را مسواک بزنید. بعد از هر چند ثانیه حرکت لرزشی یک بار هم حرکت را به صورت چرخشی انجام دهید تا خرده های مواد غذایی از دندان کودک جدا شود.

3-       حال نوبت به سه دندان بعدی می رسد.

4-       سطح بیرونی دندان ها با حرکت در جهت عقربه های ساعت مسواک زده می شود.

5-       تا این مرحله قسمت های بیرونی کلیه ی دندان های جلو و عقب کودک سه تا سه تا مسواک زده می شود.

6-       در این مرحله بایستی پشت دندان های فک جلو را با مسواک که به صورت عمودی روی دندان قرار میگیرد مسواک کنید. دو تا سه بار با حرکت عقب جلو دندان ها را تمیز کنید.

7-       مرحله ی قبل را برای پشت دندان های پایین نیز تکرار کنید.

8-       مسواک کردن سطح جونده بسیار مهمتر از سایر قسمت ها می باشد. به این دلیل که سطح جونده دارای شیار و فرورفتگی می باشد و مواد غذایی داخل آن قرار می گیرد. بنابریان مسواک را چندین بار به جلو و عقب بکشید تا سطح دندان کاملا تمیز شود.

9-       لازم است در هر مرتبه مسواک زدن سطح زبان را نیز مسواک بزنید. در دفعات اول این کار باعث ایجاد حالت تهوع در کودکتان می شود ولی در دفعات بعدی این حالت رفع خواهد شد.

10-   در پایان کودک باید بیاموزد دهانش را به خوبی شست و شو دهد تا خمیر دندان در دهان کودک باقی نماند.

در صورت نیاز تیم دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من برای آموزش به کودکان شما برای شیوه ی صحیح مسواک زدن استفاده از نخ دندان به صورت رایگان آماده ی خدمت می باشد. در صورتی که مایل به برگزاری این دوره برای کودکتان می باشید جهت هماهنگی با شماره 77135269 تماس بگیرید.

فیشورسیلنت در دندانپزشکی کودکان

فیشورسیلنت چیست ؟فیشورسیلنت چیست ؟

دندان های آسیا دارای شیارهای زیاد و عمیقی می باشد که در بسیاری از مواقع با استفاده از مسواک تمیز نمی شوند و قرارگرفتن مواد غذایی روی این شیارها باعث آغاز پوسیدگی و از بین رفتن دندان می شود.

برای درمان کودکانتان ، فیشورسیلنت ماده ای است که توسط دندانپزشکی کودکان روی این دندان ها قرارداده می شود و با استفاده از تاباندن نور لیزر بر روی آن باعث سخت شدن این مواد و چسبیدن آن روی دندان می شود.

 

آیا این مواد برای کلیه ی دندان ها قابل استفاده هستند؟

خیر . با توجه به اینکه همه ی دندان ها دارای شیار نیستند روی همه ی آنها کاربرد ندارد. از طرفی روی دندانهایی که استفاده می شود نیز باید کاملا سالم باشند و به هیچ وجه پوسیدگی نداشته باشند. به دلیل اینکه این مواد در رنگهای صورتی و سفید در بازار موجود هستند لذا زیبایی و ظاهر دندان حفظ می شود.

در دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من این امر برای کودکان به گونه ای می باشد که کوچکترین آسیب و ضرری برای کودکان نداشته باشد.

از آنجایی که انجام این کار نیازی به تزریق سرکننده و یا تراش دندان ندارد و کاملا بدون درد می باشد، اغلب کودکان همکاری کرده و بر روی دندان های تمامی کودکان و نوجوانان قابل اجرا می باشد.

بهتر است والدین هر شش ماه یکبار کودک خود را جهت معاینه نزد دندانپزشکی ببرند.

 

تخفیف ویژه معاینه و فیشورسیلنت

والدینی که از1 اردیبهشت ماه تا 15 اردیبهشت جهت معاینه و فیشورسیلنت دندان های کودک خود به مرکز فوق تخصصی لبخند کودک من مراجعه نمایند، از 12 تا 18 % تخفیف نسبت به تعرفه، برخوردار خواهند شد.

دندانپزشكی کودکان

دندانپزشک کودکاندندانپزشک کودکان - دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من

 توصیه های دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من برای گروه سنی 6سالگی تا 12سالگی :

در این گروه سنی کودکان ما معمولا دندانپزشک کودکان ، توصیه به استفاده از روشهای پیشگیرانه ای مانند ژ‍ل فلوراید ، فیشورسیلنت ونحوه صحیح مسواك زدن وانتخاب مسواک مناسب و خمیردندان مناسب می کنیم

ژل فلوراید که بهترین نوع آن در حال حاضر وارنیش فلوراید می باشد که توسط دندانپزشک انجام می گیرد.معمولا این نوع درمان بسته به صلاح دید دندانپزشک کودکان هر 3 ماه یا 6 ماه یکبار در سه نوبت انجام می پذیرد.

 

دندانپزشکی کودکان و فیشورسیلنت

فیشورسیلنت  حکایتی است از فرایند ماده ای بنام فلو که در بستر دندانهای آخر بروی شیار دندانی قرار می گیرد تا باکتری های مواد غدایی دراین شیار ها سکنی نکنند .

استفاده از دهانشویه نیز برای کودکان با مشورت دندانپزشکی کودکان و آدامسهای زایلیتول برای کاهش سطح باکتری دهان توصیه می شود.

 

نکات مهم برای دندانهای کودکان

برای کودکان نوع مسواک و خمیر دندان مهم است چراکه مسواک زبر ونامناسب باعث حساسیت دندانی وسایش وتحلیل لثه می شود و بهتر است از دندانپزشکی اطفال خود مشورت بگیرید درمورد انتخاب مسواک برای کودکان به این نکته توجه نمایید که سر مسواک باید متناسب با اندازه دهان کودک باشد ومعمولا سر مسواکهای کوچک البته با دسته های بزرگ توصیه می شود.

بسیار حایز اهمیت است که در این دوره حتما از نخ دندان برای کودک استفاده شود بخصوص در مورد دندانهای خلفی که دیواره بین دو دندان بسته است بهتر است تا انتهای شش سالگی والدین برای کودکانشان مسواک بزنند وبین سن 6-12 سالگی کودکان زیر نظر والدین مسواک زده واز نخ دندان استفاده نمایند.

در این گروه سنی 6-12 سال بتدریج دندانهای دایمی کودک جوانه می زند اولین دندان دایمی دندان شماره6 می باشد که در سن 6 سالگی پشت تمام دندانهای شیری رویش می نماید و بعد از آن بقیه دندانهای دایمی بتدریج تا سن 12 سالگی در دهان کودک ظاهر می شود در این گروه سنی بسیار مهم است که کودک حداقل هر 6 ماه یکبار برای معاینه دندانها به مرکز تخصصی  دندانپزشکی کودکان مراجعه نماید.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper