دندانپزشكی کودکان

دندانپزشک کودکاندندانپزشک کودکان - دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من

 توصیه های دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من برای گروه سنی 6سالگی تا 12سالگی :

در این گروه سنی کودکان ما معمولا دندانپزشک کودکان ، توصیه به استفاده از روشهای پیشگیرانه ای مانند ژ‍ل فلوراید ، فیشورسیلنت ونحوه صحیح مسواك زدن وانتخاب مسواک مناسب و خمیردندان مناسب می کنیم

ژل فلوراید که بهترین نوع آن در حال حاضر وارنیش فلوراید می باشد که توسط دندانپزشک انجام می گیرد.معمولا این نوع درمان بسته به صلاح دید دندانپزشک کودکان هر 3 ماه یا 6 ماه یکبار در سه نوبت انجام می پذیرد.

 

دندانپزشکی کودکان و فیشورسیلنت

فیشورسیلنت  حکایتی است از فرایند ماده ای بنام فلو که در بستر دندانهای آخر بروی شیار دندانی قرار می گیرد تا باکتری های مواد غدایی دراین شیار ها سکنی نکنند .

استفاده از دهانشویه نیز برای کودکان با مشورت دندانپزشکی کودکان و آدامسهای زایلیتول برای کاهش سطح باکتری دهان توصیه می شود.

 

نکات مهم برای دندانهای کودکان

برای کودکان نوع مسواک و خمیر دندان مهم است چراکه مسواک زبر ونامناسب باعث حساسیت دندانی وسایش وتحلیل لثه می شود و بهتر است از دندانپزشکی اطفال خود مشورت بگیرید درمورد انتخاب مسواک برای کودکان به این نکته توجه نمایید که سر مسواک باید متناسب با اندازه دهان کودک باشد ومعمولا سر مسواکهای کوچک البته با دسته های بزرگ توصیه می شود.

بسیار حایز اهمیت است که در این دوره حتما از نخ دندان برای کودک استفاده شود بخصوص در مورد دندانهای خلفی که دیواره بین دو دندان بسته است بهتر است تا انتهای شش سالگی والدین برای کودکانشان مسواک بزنند وبین سن 6-12 سالگی کودکان زیر نظر والدین مسواک زده واز نخ دندان استفاده نمایند.

در این گروه سنی 6-12 سال بتدریج دندانهای دایمی کودک جوانه می زند اولین دندان دایمی دندان شماره6 می باشد که در سن 6 سالگی پشت تمام دندانهای شیری رویش می نماید و بعد از آن بقیه دندانهای دایمی بتدریج تا سن 12 سالگی در دهان کودک ظاهر می شود در این گروه سنی بسیار مهم است که کودک حداقل هر 6 ماه یکبار برای معاینه دندانها به مرکز تخصصی  دندانپزشکی کودکان مراجعه نماید.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper