دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودکان دندانپزشکی کودکان و روش صحیح مسواک زدن

مرکز دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من به والدین خواهد آموخت چگونه کودکانشان را در درست مسواک زدن یاری نمایند.

1-       ابتدا به کودک بیاموزید دهانش را با آب بشوید سپس به اندازه یک نخود خمیر دندان را به گونه ای روی مسواک او قرار دهید که خمیر دندان داخل موهای مسواک فرو رود تا از مسواک جدا نشود ، دندانپزشک کودکان.

2-       دندانهای بالا و پایین باید به صورت جداگانه مسواک شود. از آخرین دندان سمت چپ فک بالا عمل مسواک زدن را به کودک بیاموزید. سر مسواک سه دندان را تحت پوشش قرار می دهد. نوک مسواک را در قسمتی که مرز رویش دندان هاست قرارداده و به آن زاویه 45 درجه دهید. سپس با حرکات لرزشی تا 20 ثانیه همان قسمت را مسواک بزنید. بعد از هر چند ثانیه حرکت لرزشی یک بار هم حرکت را به صورت چرخشی انجام دهید تا خرده های مواد غذایی از دندان کودک جدا شود.

3-       حال نوبت به سه دندان بعدی می رسد.

4-       سطح بیرونی دندان ها با حرکت در جهت عقربه های ساعت مسواک زده می شود.

5-       تا این مرحله قسمت های بیرونی کلیه ی دندان های جلو و عقب کودک سه تا سه تا مسواک زده می شود.

6-       در این مرحله بایستی پشت دندان های فک جلو را با مسواک که به صورت عمودی روی دندان قرار میگیرد مسواک کنید. دو تا سه بار با حرکت عقب جلو دندان ها را تمیز کنید.

7-       مرحله ی قبل را برای پشت دندان های پایین نیز تکرار کنید.

8-       مسواک کردن سطح جونده بسیار مهمتر از سایر قسمت ها می باشد. به این دلیل که سطح جونده دارای شیار و فرورفتگی می باشد و مواد غذایی داخل آن قرار می گیرد. بنابریان مسواک را چندین بار به جلو و عقب بکشید تا سطح دندان کاملا تمیز شود.

9-       لازم است در هر مرتبه مسواک زدن سطح زبان را نیز مسواک بزنید. در دفعات اول این کار باعث ایجاد حالت تهوع در کودکتان می شود ولی در دفعات بعدی این حالت رفع خواهد شد.

10-   در پایان کودک باید بیاموزد دهانش را به خوبی شست و شو دهد تا خمیر دندان در دهان کودک باقی نماند.

در صورت نیاز تیم دندانپزشکی کودکان لبخند کودک من برای آموزش به کودکان شما برای شیوه ی صحیح مسواک زدن استفاده از نخ دندان به صورت رایگان آماده ی خدمت می باشد. در صورتی که مایل به برگزاری این دوره برای کودکتان می باشید جهت هماهنگی با شماره 77135269 تماس بگیرید.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper