به چه دلیل به دندانپزشک ترمیمی زیبایی نیازمندیم

هدف اساسی دندانپزشکی زیبایی بر زیبا ساختن و بازسازی دندانهای خراب و یا دندانهایی است که رنگشان عوض شده است.
واژه طرح لبخند یکی از حالتهایی است که در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مورد توجه متخصصین واقع می شود. در این خصوص پزشکان در پی زیبا ساختن طرح لبخند افرادی است که به دلیل پوسیدگی یا خرابی دندانها یا جلو بودن لثه از حالت لبخند خودناراضی اند. که توسط دندانپزشکی ترمیمی، لبخندی مطلوب برای بیمار به وجود می آورد.

در مجموع کنش هایی که جهت زیبا ساختن و ترمیم دندانها انجام می شود بدین شرح می باشد: اصلاح رنگ  و سفید کردن آنها به وسیله متدهایی  همچون روکش دار کردن، عاج گذاری، پل گذاری و بستن دندان با مواد کامپوزیت؛ قرارگیری صحیح و فاصله دندان ها توسط ارتودنسی و بعد روکش دار کردن دندانها؛  طریق کاشت دندان یا ایمپلنت به جای دندان های خراب؛ سازگاری و برابری بین دندانها؛ تزریق ژل برای لب و گونه ها اضافه کردن طول دندان؛ تشکیل خط لبخند، به وجود آوردن تناسب میان دندان و ...

به چه دلیل به دندانپزشک ترمیمی زیبایی نیازمندیم؟

زیبایی دندان‌ها بعضی اوقات به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و لازم است که ترمیم شود. و یا اینکه با گذشت زمان دندان‌ها ساییده شده با دچار پوسیدگی تغییر رنگ می‎‎شوند که همه اینها بایستی رفع گردد تا دندان‌ها مجددا به شکل اول خود برگردند. دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی  به همین خاطر ابداع شده و دندانپزشکانی که در این حیطه مشغول هستند، تمرکزشان را برای به کار بردن فنون و ترفندهایی  به جهت راحتی  در مداوای ترمیمی گذاشته اند.

نظر بر تعدد دندانپزشکان در این حیطه، گزینش پزشک خوب کار آسانی برای بیماران نیست. ازطرفی  نیز بعضی از پزشکان بدون در نظر گرفتن به تخصص دندانپزشکی ترمیمی زیبایی بیماران اینچنینی را پذیرش می کنند که طبیعتا شکایت و عدم رضایت بیماران را در پی خواهد داشت. از این حیث یافتن یک دندانپزشک ترمیمی زیبایی خوب نکته مهمی برای بیماران است.

  • با رعایت نکات زیر می توانید در انتخاب پزشک خود موفق باشید:

  1.  کم کردن استرس و تنش بیمار
  2.  دسترسی به دندانپزشک ترمیمی زیبایی
  3.  برخورداری از اخلاق خوب و شکیبایی
  4.  مراجعه به انجمن دندانپزشکان ایران
  5.  برخورداری از معلومات به روز
  6.  سلامت بیماررا در اولویت قرار دادن
  7.  نظافت و استرلیزه کردن مطب دندانپزشکی زیبایی
  8.  اطلاع از محل تحصیل دندانپزشک ترمیمی زیبایی
  9.  در نظر گرفتن سابقه و مهارت دندانپزشک زیبایی

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper