چه افرادی نیاز به دندانپزشکی ارتودنسی دارند؟

چه افرادی نیاز به دندانپزشکی ارتودنسی دارند؟انجام کلیه خدمات ارتودنسی | دندانپزشکی ارتودنسی

ساده بگویم مرتب بودن دندان ها ( خدمات دندانپزشکی ارتودنسی | ارتودنسی ) از ناهماهنگی دندانی نه تنها بر روی زیبایی  نمادین شما تاثیر می گذارد بلكه  بر نحوه كلام و صحبت كردن شما و جویدن صحیح شما و اثرات روحی و روانی  شما تاثیر گذار خواهد بود.

باید بدانیم اثر ارتودنسی صرفا مرتب كردن دندانها نیست بلكه مشكلات بعضی افراد بخاطر اثرات اسكلتی وساختاری ( در فكین بالا و پایین كه ممكن است كوچك ، بزرگ، باریك بودن فک بالا و یا انحراف فک پایین به دو طرف  باشد) را می توان نام برد و رشد استخوانی فکین که با عمل ارتودنسی معمولا اصلاح می شود یا اثرات ضربه هایی از بیرون تغییرات ساختاری را درآن بوجود آورده که اولین راه درمان و ساده ترین آن استفاده از دندانپزشکی ارتودنسی می باشد در غیر اینصورت توسط جراح فک و صورت بهبود می یابد که راهی بسیار پرهزینه خواهد بود .

رابطه خدمات دندانپزشکی ارتودنسی و سن

در مورد سن ارتودنسی ، سن کودکی و نوجوانی حدود 12 سالگی ، بهترین گروه درماتی می باشد اما بزرگسالان با محدودیت بیشتری می توانند از خدمات دندانپزشکی ارتودنسی استفاده نمایند . زمان ارتودنسی چیزی حدود 6ماه تا یکسال و نیم به طول می انجامد که بستگی به نوع درمان و پاسخ دریافتی از بیمار دارد.

در ارتودنسی متحرک می توان پلاک را که غالبا پلاستیکی است ، هنگام غذا خوردن و مسواک زدن در آورد .طول درمان ارتودنسی متحرک نسبت به ارتودنسی ثابت خیلی کمتر است که شما آنرا با نگین های چسبیده به دندان مشاهده می کنید وطول درمانی آن بشتر می باشد.

ارتودنسی و روش های پیشگیرانه

روش های پیشگیرانه به سه قشرمتخصص ارتودنسی و والدین وبیمار کمک می کند روشهای پیشگرانه ای توصیه هایی است که منتج به هزینه کمتر برای والدین و درمان سریعتر برای کودکان (مریض) و جلوگیری از درمان پیچیده وسخت برای دندانپزشک ارتودنس را می توان نام برد

مهمترین روش پیشگیری معاینات دقیق دندانپزشک کودکان ، سالم نگه داشتن دندانهای شیری ( زیرا سکاندار دندانهای دایم برای جهت رویش می باشند) و استفاده از فضا نگهدار توسط دندانپزشک اطفال در کلینیک تخصصی دندانپزشکی یا مطب دندانپزشکی برای دندانهای کنده شده می باشد.

همچنین استفاده از ارتودنسی متحرک جهت مناسب کردن جهت رویش دندانهای شیری را می توان نام برد.

ارتودنسی و یک سوال همیشگی

سوالی که والدین اطفال در رابطه با پستانک های ارتودنسی دارند را بهتر است که همین جا پاسخ دهم و آن اینکه این پستانکها مبنای علمی ندارد و فقط موضوعی تبلیغاتی قلمداد می شود وبهتر است بداند تا سن سه سالگی خوردن شیشه شیر وپستانک و انگشتان هیچ تاثیری برکج شدن دنان ها ندارد ولی بهتر است بعد از این سن نسبت به ترک عادت کودکان به دندانپزشک خود مراجعه فرمایید.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper