بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

عوامل متعددی تجربیات ناخوشایند پدر و مادر و اطرافیان از درمانهای دندانپزشکی، کم بودن سن کودک و نداشتن برخورد منطقی با مشکل وجود صدا و آب در حین درمان دندانپزشکی همکاری نکرئن کودک موثر است که سبب  درمان نشدن کودک می گردد.
 همکاری  نکردن کودک سبب پایین آمدن کیفیت واستاندارد خدمات درمانی می شود و نیز تهدید و منع فیزیکی ضمن پایین آمدن دقت و کیفیت کار میتواند ذهنیت نامطلوب روحی و روانی در کودک به وجود آورد.

در سالیان قبل  وحتی امروزه دراغلب مراکز جهت درمان دندان کودک ، دندانپزشک ناچار بود با یاری  دستیارانش و حتی پدر و مادر کودک برای زمان کوتاهی نسبت به ثبات و آرام گرفتن او اقدام کند تا یک درمان محدود را درکمترین زمان ممکن انجام دهد و این درخیلی از موارد تنها راه حل برای خلاصی کودک از درد دندان به شمار می آید.

راه های گوناگون رفع این مشکل که امروزه از آن استفاده می شود عبارتند از:

  • آرامبخشی خوراکی
  • Deep sadation یا آرامبخشی عمیق
  • بیهوشی عمومی

آرامبخشی خوراکی:

در این روش، با در نظر گرفتن وضعیت خاص کودک و سن و وزن او از داروهای آرامبخشی که هدف عمده آن کم کردن استرس و تنش بیمار است استفاده میگردد.
این روش سالیان سال است که در خدمات پزشکی استفاده می شود.

یکی ازموثرترین داروهایی که میتواند ضمن تاثیرات مفید برای آرامبخشی کودک کمترین عارضه جانبی راداشته باشد داروی میدازولام است.
اگر این دارو به طور خوراکی و با دوز کنترل شده استفاده شود هیچ نوع عارضه دائمی در پی نخواهد داشت.
این داروالزاما باید زیر نظر دندانپزشک و در مطب استعمال شود  و اندازه صحیح مصرف آن به وسیله دندانپزشک کودک مشخص می شود.
این روش درخصوص کودکانی اعمال می شود که با پزشک همکاری ندارند.

  • حفاظت لازم پیش از آرامبخشی خوراکی:

کودک دست کم  تا سه ساعت پیش  از درمان نباید چیزی بخورد و یک تا دو ساعت پیش از درمان هم چیزی ننوشد.
معده پر کودک ضمن اینکه احتمال تهوع و استفراغ را به همراه دارد  سبب  کمتر شدن تاثیر دارو نیز می شود.

  • حفاظت حین و بعد از استعمال آرامبخشی خوراکی:

بعد از استفاده داروی مربوطه که به اندازه مشخص در مطب به کودک داده میشود از استفاده هر نوع نوشیدنی به مقدار زیاد ممانعت شود.
میزان زمان  لازم برای اثر بخشی دارو تقریبا ٢۰ دقیقه است . و دراین مدت به دلیل  بروز خواب آلودگی، کودک بایستی کاملا تحت پوشش پدر و ماد باشد و ازحرکت به طور مستقل خودداری شود.

در حین درمان به توصیه ها و پیشنهادات ذندانپزشک عمل کنید.
از حسن داروی مصرفی ،در خاطر نماندن درمان  در ذهن کودک می باشد.
بعد از تکمیل درمان تا چند ساعت همچنان کودک حالت خواب آلودگی و نداشتن تعادل را دارد در نتیجه از تنها گذاشتن کودک در این مدت اجتناب کنید
پس از یک ساعت می توانیدغذای معمول کودک را با الویت مایعات و مقدار کم شروع کنید.

آرامبخشی عمیق یا Deep sedation:

در این روش که به وسیله متخصص بیهوشی صورت می گیرد  کودک به طورکامل به خواب عمیق می رود اما همه اعمال حیاتی کودک مث تنفس و بلع همچنان به وسیله کودک انجام می شود.  این روش  به شکل تزریقی انجام می شود و اجازه ی  مداوا در مدت بیشتر نسبت به آرامبخشی خوراکی را دندانپزشک می دهد.

  • حفاظت های لازم پیش از Deep sedation :

با توجه به سن و با نظر دندانپزشک نباید بین ۶ تا ٨ ساعت پیش از درمان هیچ نوع نوشیدنی و خوراکی استفاده شود.
ترجیح داده می شود شب پیش از درمان کودک خواب راحت داشته باشد واگر که کودک داروی خاصی مصرف می کند حتما به پزشک او در میان گذاشته شود.

  • حفاظت  بعد از آرامبخشی عمیق:

بعد از اتمام درمان تا چند ساعت کودک حالت منگ و خواب آلودگی داردو با در نظر گرفتن امکان  تهوع و بالا آوردن در ساعات اولیه ،کودکتان را زیر نظر بگیرید.
استفاده خوراکی با الویت مایعات ودر میزان پایین بعد از یک یا دو ساعت ایرادی ندارد.

بیهوشی عمومی:

راه پایانی جایگزین برای درمان کودکانی که به علل گوناگون نمی توانند با دندانپزشک همکاری داشته باشند، روش بیهوشی عمومی می باشد.
در این روش ضمن اینکه کودک به سبب انجام درمان به طور در اختیار دندانپزشک قرار می گیرد، شرایط انجام درمان در زمان بیشتر در مقایسه با هر  دو حالت آرامبخشی خوراکی و دیپ سدیشن وجود دارد.

این روش برای نخستین بار در اوایل دهه ١٩۰۰ به وسیله یک دندانپزشک آمریکایی برای کودکان صورت گرفت.
در زمان بیهوشی بیمارسطح هوشیاری اش کم می شود. و اتفاقات حین عمل را در آینده به یاد نمی آورد ضمن اینکه هیچ دردری را احساس نمی کند و هیچ جنبش و تکانی انجام نمی شود. این اوضاع  به دندانپزشک اجازه میدهد تا با خیالی آسوده  و با تمرکز  اقدامات  لازم را انجام دهد.

  • محافظت های لازم پیش از بیهوشی :

فرزندتان  در شب قبل از درمان به اندازه کافی استراحت کرده باشد.
با توجه  به سن و تشخیص دندانپزشک بین ۶ تا ٨ ساعت ساعت پیش از درمان از خوردن و نوشیدن پرهیز شود.
با در نظر گرفتن احتمال بروز خطرات برای کودک اگر این موارد رعایت نشود، بیهوشی صورت نمی گیرد.
دندانپزشک و متخصص بیهوشی را از استعمال دیگر  داروهایی که فرزندتان به دلیل وضعیت و مشکلات عمومی اش استفاده می کند مطلع نمایید.
اگر فرزندتان دچار سرماخوردگی شده است  برای پیشگیی از خطرات احتمالی حتما دندانپزشک را مطلع نمایید.
آزمایشات لازم که به وسیله  دندانپزشک تجویز شده است، انجام شود.

همچنین اگر فرزندتان از بیماری های عمومی برخوردار است پزشک کودک خود را در جریان دندانپزشکی تحت بیهوشی قرار داده تا اجازه لازم را صادر کند.
برای پیشگیری از تنش و اضطراب در خود و کودکتان یک ساعت پیش از عمل در اتاق عمل حضور پیدا کنید.

  • محافظت پس از درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی:

اغلب ١ تا ٢ ساعت پس از بیهوشی کودک می تواند خوراک عتدی خود را با الویت مایعات و در میزان کم شروع کند.
از خوردن خوراک سنگین  و با میزان بالا در روز عمل جلوگیری شود.
این عملیات برای از بین بردن پوسیدگی های دندان است  اگر که اقدامات لازم در جهت تغییر روش زندگی انجام نشود احتمال بروز مجدد پوسیدگی ها وجود دارد.

دندانپزشکی با بیهوشی

دندانپزشکی با بیهوشی دندانپزشکی کودکان با بیهوشی

متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل دردی که در دندانپزشکی تجربه کرده اند، برای رفتن به دندانپزشکی استرس و ترس دارند. در صورتی که اگر اطلاع رسانی در مورد دندانپزشکی با بیهوشی ، دندانپزشکی تحت بیهوشی به صورت درست در مجله ها و رسانه ها انجام شود، متوجه خواهید شد دندانپزشکی نوین امروزی بسیار متفاوت نسبت به قبل است و پیشرفت های چشمگیری کرده است.

استرس هم بیمار و هم پزشک و ممجموع فعالیت های درمانی حین درمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان کودکی را که به هیچ وجه حاضر به همکاری نیست، در بیهوشی انجام دهیم که به آن دندانپزشکی کودکان با بیهوشی اتلاق می شود . این موضوع برای امنیت و رفاه حال بیمار با شرایط ذکر شده لازم است. چون در این حالت حرکات ناخواسته ای که برای او خطر آفرین است وجود ندارد.

تیم دندانپزشکی لبخند کودک من با سرعت چشمگیری در حال تجهیز کردن مرکز به بهترین تجهیزات مورد نیاز برای دندانپزشکی تحت بیهوشی است. کما اینکه در حال حاضر نیز یکی از مجهز ترین مراکز دندانپزشکی در امر درمان در بیهوشی است. 

دندانپزشکی کودکان با بیهوشی

دندانپزشکی کودکان با بیهوشیتخصصی ترین دندانپزشکی کودکان با بیهوشی

مرکز دندانپزشکی اطفال لبخند کودک من با پشتوانه 12 سال سابقه تخصصی در درمان کلیه درمان های دندانپزشکی ویژه اطفال و کودکان از جمله دندانپزشکی کودکان با بیهوشی اکنون به تخصصی ترین مرکز دندانپزشکی ویژه اطفال و کودکان تبدیل شده است .

بسیاری از کودکان در مواجه با محیط های دندانپزشکی دچار استرس و آشفتگی بسیار می باشند و تحمل نشستن بر روی یونیت دندانپزشکی را نخواهند داشت .

به اصطلاح به این کودکان کودکان ناهمکار می گویند و این دسته از کودکان اجازه نخواهند داد به دندانپزشکان کار درمان و جراحی را انجام دهند . این مرکز برای این دسته از کودکان دندانپزشکی به روش بیهوشی را در دستور کار خود قرار داده است .

کودکان شما با استفاده از درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی به آسانی تحت آسان ترین و یا پیچیده ترین جراحی ها بدون کوچکترین استرسی و اضطرابی هم از سوی کودکان و هم از سوی والدین قرار میگیرند .

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

در بیهوشی در دندانپزشکی کودکان کودکان شما قبل از جراحی دندان و ترمیم خوابیده میشوند در طی درمان و در طی این مدت  کودک شما بیدار نیست ، در خواب می باشد  کوچکترین استرسی نخواهد داشت و همچنین کوچکترین دردی را نیز حس نخواهد کرد .

پس از اتمام درمان کودک شما بیدار خواهد شد این در حالی است که اینک کلیه دندان های کودک شما تحت درمان قرار گرفته و خیال والدین از بابت دندان و دندانپزشکی و غیره راحت شده است .

دندانپزشکی با بیهوشی

بیشترین سوال در میان تبلیغات رنگارنگ و متنوع در بین والدین این باشد که کدام دندانپزشک برای کودکان خود مناسب ترین و بهترین می باشد ؟

ما نخواهیم گفت بهترین هستیم اما خواهیم گفت چگونه بهترین را انتخاب نمایید

سابقه  و تخصصی ،  استفاده از آخرین و به روزترین دانش روز ، تخصص آکادمیک درمان ویژه کودکان ، استفاده از بهترین و با سابقه ترین متخصصان بیهوشی آیتم هایی می باشد که به شما کمک خواهد کرد که بهترین را انتخاب نمایید .

لبخند کودک من با سابقه 7 سال خود ، استفاده از تخصصی ترین دندانپزشکان تنها ویژه اطفال و کودکان ، استفاده از آخرین دستگاه ها  و مرغوب ترین وسایل ترمیمی دندان به برندی تبدیل شده است که انتخابی دیگر برای والدین ساکن تهران نگذاشته است .

نحوه رزرو درمان های دندان تحت بیهوشی

والدین می توانند در ساعات کاری با شماره تماس 77135269 تماس حاصل نمایند

و یا با ارسال کلمه " دندانپزشکی کودکان با بیهوشی " به سامانه پیامکی این مرکز به شماره 5000206040600 در لیست رزرو قرار گیرند .

مشاوران مرکز دندانپزشکی لبخند کودک من ظرف مدت 24 ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

بیهوشی در دندانپزشکی , دندانپزشکی تحت بیهوشی

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان بسیاری از افراد نگران عوارض خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی یا به اصطلاح دندانپزشکی با روش بیهوشی بر روی خود و یا کودک خود هستند.

خوب است بدانید در مدت  12 سال درمان توسط تیم دندانپزشکی لبخند کودک من و ارایه خدمات دندانپزشکی کودکان با بیهوشی ، شاهد هیچگونه عارضه ای در کودکان نبودیم. کما اینکه باعث تشویق کودکان جهت مراجعه های بعدی شدیم.

در بیمارانی که نیاز به درمان از طریق ریشه، ایمپلنت و یا جراحی دارند، درمان تحت عنوان بیهوشی در دندانپزشکی مناسب ترین راه است. زیرا علاوه بر راحتی ای که برای بیمار فراهم می شود، به دندانپزشک هم کمک می کند تا بتواند فرایند درمان را طی جلسات کمتری به پایان برساند که به آن دندانپزشکی با بیهوشی می گویند.

برای درمان کودکانی که بیش از چند دندان خراب دارند و نیاز به درمان وسیع می باشد، بیهوشی امن ترین روش ممکن می باشد ( نوع درمان : بیهوشی در دندانپزشکی کودکان ) .

در مواردی هم کودکان به دلیل ترس از دندانپزشکی با دندانپزشک همکاری نمی کنند و از طرفی نیاز به درمان قطعی است. بنابراین در این مورد هم توصیه می شود از روش درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی استفاده شود. در صورتی که برای درمان دندان های کودک اصرار بر درمان در بیداری باشد، قطعاٌ مشکلات روانی برای کودک ایجاد می شود و ترس از دندانپزشکی برای همیشه در کودک باقی خواهد ماند.

خوشبختانه داروها و دستگاه های مورد استفاده در این شیوه از درمان ایمن بوده و اگر بیهوشی تحت نظارت متخصص بیهوشی انجام شود، به قطع می توان گفت عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

آدرس : بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز ، پلاک 686 ، طبقه 2 ، واحد 3

شماره تماس : 77135269 021

شماره سامانه پیام کوتاه : 5000206040600
JoomShaper